Carolina Eyck: Zpověď milosrdné samaritánky

Carolina Eyck: Zpověď milosrdné samaritánky

  • Diskuze
  • / Zpověď milosrdné samaritánky

Carolina Eyck je německo-srbská hudebnice a skladatelka, která je považována za přední světovou tereminovou virtuózku. Carolina vytvořila hudbu pro hravý dokumentární snímek Zpověď milosrdné samaritánky.

Jako sólistka a ansámblová hudebnice koncertovala ve více než 30 zemích světa a má na svém kontě řadu úspěchů. Hrála s Berlínským rozhlasovým symfonickým orchestrem, BBC Philharmonic a Bruselskou filharmonií, Argentinským národním symfonickým orchestrem a dalšími. Využívá akustiku prostoru, která umožňuje jejímu tereminu vyniknout a zcela zaplnit prostor. Kouzelné smyčky a umně uspořádané vrstvy jsou tvořeny živě na pódiu společně s jejím hlasem a pohyby.
Její nahrávka skladby Ennia Morriconeho "The Ecstasy of Gold" byl na internetu zhlédnuta více než 15 milionkrát. Carolina vydala několik sólových alb, včetně "Elegies for Theremin & Voice" (2019) a "Thetis 2086" (2022). Carolina Eyck pravidelně vede tereminové workshopy, přednášky a mistrovské kurzy po celém světě. Do svých 16 let vyvinula vlastní precizní techniku hry na osm prstů a vydala první rozsáhlou publikaci věnující se metodické hře na teremin "The Art of Playing the Theremin". Její metodu je nyní používají tereministé po celém světě a způsobila revoluci ve hře na tento nástroj.

Všechna uvedení: Carolina Eyck: Zpověď milosrdné samaritánky

ČTVRTEK 19. 10.
STŘEDA 18. 10.
ÚTERÝ 17. 10.
PONDĚLÍ 16. 10.
ČTVRTEK 13. 10.