Alexandros Merkouris: Dokonalá strava

Alexandros Merkouris: Dokonalá strava

  • Diskuze
  • / Dokonalá strava

Alexandros Merkouris je řecký dokumentarista. Vystudoval architekturu v Aténách a od roku 2015 pracuje jako filmař na volné noze po celé Evropě. Jeho projekty se zaměřují na kulturu, jídlo, vědu, životní prostředí a historii. V roce 2023 natočil dokument Dokonalá strava, který uvede také na festivalu PSFF.

V roce 2021 se podílel na režii dokumentárního cyklu "Katastrofy a triumfy" pro řecký televizní kanál SKAI. V sedmidílném dokumentárním seriálu, který vychází z knižního bestselleru politologa Stathise Kalyvase se vrací ke klíčovým okamžikům nedávné historie národa, aby poukázal na to, jak Řekové triumfovali tím, že si stanovili cíle, které byly nad jejich síly.
Ve spolupráci s Huyndai Europe režíroval dokument "Cesta na Ithaku", který vznikl v produkci BBC. V roce 2012 zkrachovala průmyslová rybí farma, která zanechala tuny sítí, klecí a pastí tam, kde ležely. Dokument sleduje tým dobrovolníků z celého světa, kteří pracují na obnově mořského prostředí Ithaky, aby získalo svou bývalou slávu.
Spolupracuje také s londýnským magazínem Monocle, kde vytváří filmy o architektuře, cestování, jídle a kultuře. V nedávném filmu "Proč Řekové žijí déle" navštívil srdce Egejského moře, odlehlý ostrov Ikaria, který je vyznačuje skromným a pomalým způsobem života, a také tím, že většina jeho obyvatel se dožívá více než 90 let.

Všechna uvedení: Alexandros Merkouris: Dokonalá strava

ČTVRTEK 19. 10.
STŘEDA 18. 10.
ÚTERÝ 17. 10.
PONDĚLÍ 16. 10.
ČTVRTEK 13. 10.