Co letos na PSFF neminout?

Již dnes startuje Prague Science Film Fest a my vám přinášíme několik programových tipů ať víte, co určitě nevynechat. 

Hned v pondělí ve 13 hodin doporučujeme film Óda na přírodu, který odkrývá přírodní biodiverzitu na území od Baltu až k Alpám. Obrovská druhová rozmanitost zachycená v úchvatných záběrech naznačuje, že s přírodou v době Antropocénu ještě nemusí být vše ztraceno a je na nás, abychom toto přírodní bohatství opatrovali. Před snímkem uvádíme krátký film PRIRODA_ 2.0., který naopak pracuje s tématem odtržení člověka od přírodního světa. V 17 hodin se můžete těšit na projekci filmu Alergie útočí, který se, jak už název napovídá, zabývá tématem blízkým mnohým z nás. Po filmu bude následovat diskuze s imunologem Philippem Starklem. V 19 hodin festival oficiálně zahájíme filmem Řeka, který bere své diváky na spektakulární plavu po řekách doprovázenou hlasem herce Willema Dafoe. 

Úterní program nebude o nic chudší. Režisér Steffen Krones přijede uvést ve 14:30 svůj film Severní proud, který mapuje cestu jedné láhve vyrobené v Německu až k norskému souostroví Lofoty. Upozorňuje na boj se znečištěním, zároveň nádherně zachycuje okolní přírodu. Ve 21 hodin uvádíme dokumentární hit Kráva oscarové režisérky Andrey Arnold zachycující život stračeny Lumy.

Středa přinese hned dopoledne v 11 hodin projekci čtyř epizod série Do divočiny, ve které mladý fotograf a filmař Prokop Pithart odhaluje, jaká tajemství skrývá zvířecí a rostlinná říše klidně hned za naším domem. Na festival k nám zavítá také legenda francouzského dokumentu Michael Pitiot se svým novým filmem Francie napříč časem. Pomocí snímků z dronů a moderní počítačové postprodukce je ve filmu možné detailně prozkoumat původně nehostinné prostředí, na které se obyvatelstvo Francie dokázalo postupem času adaptovat.

Poslední den festivalu rozhodně s programem nezpomalujeme! V 15 hodin doporučujeme navštívit projekci krátkého filmu Chybíš mi, Tvůj Marius o veřejných pitvách zvířat a vztahu moderního člověka k přírodě. Na projekci bude hned navazovat přednáška konzervátora Abdiho Hedayata a debata s režisérem filmu Péterem Beczem. V 17 hodin si určitě zajděte na film Po přírodě, který na festivale uvede sama režisérka Esther Elmholt. Festival uzavře nádherný feel-good film Zahrada tisíce včel o tom, co se stane, když wildlife dokumentarista musí zůstat během lockdownu doma, a tak se rozhodne natáčet desítky druhů včel přímo a  své zahradě. Vsadíme se, že takto zblízka jste tyto malé tvory ještě neviděli!

Kompletní program den po dní najdete na: https://psff.cz/program/

Těšíme se na vás od 10. do 13. října v Kampusu ČZU. Všechny projekce probíhají v Aule ČZU, v jejímž foyer si budete moci vyzvednout festivalovou pásku, se kterou vás pustíme na všechny projekce zdarma. Tu získáte po bezplatné registraci tady: https://psff.cz/registrace/

HLAVNÍ ORGANIZÁTOŘI:

POWERED BY: