PSFF odkrývá pestrý výběr soutěžních filmů. Zdraví fyzické, psychické i environmentální.

Soutěžní výběr letošního Prague Science Film Festu je na světě! Z rekordních 1680 přihlášených snímků dramaturgové a dramaturgyně vybrali finální jedenáctku dokumentů z různých koutů světa. Širokou škálu témat nejen z oblasti přírodních věd letos zastřešuje motiv lidského zdraví v souvislosti s životním prostředím a prevencí.

“Letos jsme se chtěli blíže věnovat umělečtějším a odvážnějším možnostem ztvárnění a narušit dlouho zaběhnuté představy o tom, co je popularizační dokument,” říká o soutěžním výběru programový vedoucí Zdeněk Rychtera. Vizuálně působivé snímky se budou letos věnovat např. vlivu potravin na naše zdraví, ztrátě biodiverzity či vztahu člověka s nočními motýly. Vydáme se objevovat co skrývá půda, jaká etická dilemata přináší dárcovství orgánů nebo třeba jakou sílu mají květiny.

Nadcházející ročník PSFF s mottem “fitcheck” zastřešuje téma zdraví, ať už z pohledu těla, psychiky či životního prostředí. “Na výčtu přihlášených přírodovědných dokumentů se rok co rok ukazuje, že zmínce environmentální změny se v současnosti lze vyhnout jen stěží. Sám mezi filmy nemám jasné favority, ale jsem nadšený z toho, s jakou oddaností a systematičností vybrané snímky přistupují ke své látce,” hodnotí program Zdeněk Rychtera, který by také rád poděkoval všem filmařům, producentům a distributorům za to, že se rozhodl filmy promítat na našem festivalu.

Nejlepší snímky si z festivalu odnesou ocenění, filmy v soutěžním výběrů se uchází rovněž o cenu Grand Prize, kterou udělujeme ve spolupráci s naším partnerským festivalem AFO.

Potkáme se od 16. do 19. října v kampusu České zemědělské univerzity!

Dokonalá strava (The Perfect Meal, Řecko, 2023)

Květinová síla: tajemné dobyvatelky (Flower Power: The Mysterious Conqueror, Francie, 2022)

Následuj vodu (Follow The Water, Švýcarsko, 2023)

Noční návštěvníci (The Night Visitors, USA, 2023)

Planeta Praha (Wild Prague, Česko, 2022)

Planeta půda (Planet Soil, Nizozemsko, 2023)

Postpráce (After Work, Švédsko, 2023)

Správná místa nikdy nebývají (True Places Never Are, Spojené kálovství, 2023)

Jak vylepšit člověka (Make People Better, Kanada, 2022)

Vydlážděný ráj (Paved Paradise, Nizozemsko, 2022)

Zpověď milosrdné samaritánky (Confessions of a Good Samaritan, USA, 2023)

Planeta Praha
Dokonalá strava

HLAVNÍ ORGANIZÁTOŘI:

POWERED BY: