Na jaký program se můžete těšit?

Díky skutečnosti, že hlavním organizátorem Prague Science Film Festu je Česká zemědělská univerzita, bude vždy jeho nedílnou součástí výběr populárně-vědeckých filmů s tematikou přírodních věd.

Mimo mezinárodní soutěž PSFF diváci festivalu jistě ocení ty nejlepší populárně-vědecké počiny z posledních dvou let, které bylo možné zhlédnout v podstatě pouze v rámci online programu 56. ročníku sesterského festivalu Academia Film Olomouc. V Pražských kinech Edison Filmhub a Přítomnost uvedeme například celovečerní debut Emmanuela Cappellina Když už víš, který vznikal více než sedm let a s odstupem mapuje rozsáhlou periodu boje proti klimatické krizi nebo vizuálně uhrančivý film Poslední artefakt režisérky Jamie Jacobsen, který se zabývá rozsáhlými změnami v definicích veličin metrického systému. Profily všech promítaných filmů si můžete projít v katalogu na našem webu →

V neposlední řadě se budeme věnovat i interaktivnímu umění. Festival uvítá videoherní projekt Tajemství půdy britského vizuálního umělce Henryho Drivera. Driver se ve své interaktivní eseji nechal inspirovat snahou blízkých členů své rodiny o to, aby jejich zemědělská činnost byla uhlíkově negativní. Představuje tak vizuálně působivý pohled na svět pod našima nohama, který vybízí k přemýšlení, jak ho chránit a pečovat o něj.

HLAVNÍ ORGANIZÁTOŘI:

POWERED BY: