WORKSHOP DOKUMENTRÁNÍHO FILMU ZDARMA V RÁMCI PRAGUE SCIENCE FILM FESTU!

🌟 Co na vás čeká? 🌟

Workshopem vás provedou zkušení lektoři z filmového průmyslu a odborníci na komunikaci vědy. Přiblíží vám, jak probíhá vývoj a výroba filmů s vědecko-výzkumnou tematikou, jak vědu komunikovat široké veřejnosti nebo jak se na natáčení dokumentárního snímku připravit technicky. Workshop je zároveň i reakcí na fakt, že výzkumné granty často zahrnují položku popularizace skrze film. A pokud už takové výstupy vznikají, je třeba, aby měly co nejvyšší kvalitu a dostaly i možnost distribuce. Lektory workshopu budou popularizátorka Pavla Hubálková, dokumentarista Jiří Šlofar (Rytíři Bastlíři) a režisérky Eva Lammelová (Nedej se!) a Barbora Chalupová (V Síti). 🎬 📽️

🎬 Jak to bude probíhat? 🎬

Vy sami navrhnete jakékoliv vědecké téma spojené s ČZU, které vás zajímá. Případně můžete navrhnout jakéhokoliv vědce/vědkyni na kampusu, o jejichž výzkumu či vědeckých poznatcích byste chtěli natáčet. První den bude věnován teorii komunikaci vědy i technikám natáčení. Pak už se v jednotlivých týmech pod vedením zkušených lektorů pustíte přímo do natáčení videa a jeho dalšího zpracování. Na konci tohoto workshopu vám nezbyde jen dobrý pocit, ale budete podepsáni pod krátkým filmem. Po absolvování workshopu obdržíte certifikát.

Praktické info

Workshop bude probíhat v kampusu ČZU v termínu 18.–20. října 2023. Ve středu 18. října odpoledne proběhne první setkání s o časové náročnosti cca čtyři hodiny. Druhý den (čtvrtek 19. října) bude mít časovou náročnost cca šest až osm hodin. Třetí den workshopu (pátek 20. října) bude věnovaný evaluaci materiálu a předání certifikátů o časové dotaci cca 4 hodiny. Přesný harmonogram včetně jednotlivých položek a aktivit bude upřesněn na základě počtu přihlášených a vybraných témat.

Přihlašování pro tento rok již bylo ukončeno.

Děkujeme za zájem.